Fotogrāfs Aigars Jansons www.AJstudio.lv

Kāzu fotografēšana -12 padomi kāzu fotogrāfam - iesācējam

E-pasts Drukāt

fotoEsmu fotografējis ļoti daudz kāzas un gribu padalīties pieredzē, jo katram amatam ir savi knifi un noslēpumi.Šobrīd daudzi jauni cilvēki ir aizrāvušies ar fotografēšanu un ceru ka šis raksts būs noderīgs ne tikai tiem kuri vēlas fotografēt kāzas, bet arī daudziem citiem jaunajiem fotogrāfiem.
1. Kāzu dienas plāns
Noskaidrojiet no vedējiem kāzu dienas plānu.Paši jaunie to var nezināt, jo parasti tās vietas, kuras viņi apmeklēs, viņiem ir pārsteigums.Zinot dienas plānu un maršrutu jūs varēsiet izplānot vietas kur fotografēt jauno pāri.
2.Apmeklējiet tās vietas, kuras ir maršrutā
Ja tas ir iespējams, tad izbrauciet pa kāzu dienas maršrutu, uztaisiet fotogrāfijas no šīm vietām, pēc tam izanalizējiet tās.Tas palīdzēs jums izvēlēties konkrētas vietas, kur fotografēt jauno pāri. Vai tur ir kāds interesants koks, vai kāds cits ainavas elements, kuru varētu ielikt kadrā.Iztēlē ievietojiet jaunos šajā ainavā un pafotografējiet.tas ir ļoti labs treniņš. Pavērojiet kur atrodas saule tajā laikā, kad jūs tur ieradīsieties, zināsiet kādi būs gaismas apstākļi.


3. Fotografēšanās kopā ar jaunajiem
. Fotografēšanās kopā ar jaunajiem parasti notiek pēc laulību ceremonijas. Tad tiek taisīta lielā grupas bilde un pēc tās Jaunais pāris tiek fotografēts kopā ar vecākiem, brāļiem, māsām, citiem radiem un protams kopā ar vedējiem.Pēc tam fotografējas draugi, kolēģi utt.

4.Līgavas ģērbšanās
Ļoti labas un interesantas fotogrāfijas sanāk no rīta, kad līgava pošas.Visi apkārt ir satraukti, norūpējušies un priecīgi.Līgavas ģērbšanās laikā var uztaisīt fotogrāfijas ar mazu erotisku akcentu, tieši šādas fotogrāfijas pēc kāzām jaunajiem ļoti patīk.Taču ja jūs palūdz iziet no telpas kur līgava pārģērbjas, tad arī to dariet.

5.Fotografēšana laulību ceremonijas laikā
Fotografēšana laulību ceremonijas laikā ir jāveic klusi un nemanāmi, lai netraucētu šo svarīgo mirkli jaunā pāra dzīvē.Pārvietojieties lēnām, bez straujām kustībām.Izslēdziet kamerai visus pīkstuļus, jo zinu ka daudzi tos lieto.Tas nav vajadzīgs un ļoti tracina cilvēkus, tāpat kā neizslēgts mobilais telefons.Ja ceremonija notiek baznīcā, tad noskaidrojiet pie mācītāja, kur jūs varat atrasties un kur nedrīkst iet.Ir bijuši gadījumi, kad amata brāļi aizlien aiz altāra un mācītājam ir jāpārtrauc kāzu ceremonija, lai aizrādītu "centīgajam" fotogrāfam.būtisks moments ir līgavas uzkāpšana jaunajam vīram uz kājas.Atcerieties to un mēģiniet notvert šo mirkli.Pēc apmainīšanās ar gredzeniem seko skūpsts.Izplānojiet kur jūs tajā brīdī būsiet, lai nenokavētu šo mirkli.Nevajadzētu pārvietoties lūgšanu un dziesmu laikā.

6.Tehniskais nodrošinājums
OBLIGĀTI ir jābūt otrai rezerves kamerai.Kameras mēdz saplīst, nokrist zemē, mēdz saplīst kameras slēdzis utt.Nopērciet otru kameru, aizņemieties, iznomājiet, bet jums ir jābūt rezerves kamerai.Ja jums kas notiek ar kameru un nav rezerves kamera, tad ir tā, ka cilvēki paliek bez savām kāzu dienas fotogrāfijām, jūs nedabūsiet savu naudu un jums būs sabojāta visa reputācija.Jūs būsiet pievīluši cilvēkus.
Akumulatori!Iepriekš uzlādējiet visus akumulatorus, lai jūs nepaliktu bez zibspuldzes.man parasti rezervē ir arī pāris pakas ar parastajām baterijām.Tās mani pāris reizes ir izglābušas.
Pārbaudiet atmiņas kartes, pirms kāzām formatējiet tās.

7.Uzmanību detaļām
Pievērsiet uzmanību dažādām detaļām un kāzu atribūtiem.Fotografējiet tos, jo tie atsvaidzina visas kāzu fotogrāfijas.Bildējiet kāzu pušķus un pušķus pie žaketēm, auskarus, ziedus uz automašīnas, galda kartes, galda noformējumu utt

8.Fotografēšana ar zibspuldzi
Fotografējot ar zibspuldzi "neblieziet" to sejā cilvēkiem. izmantojiet iespēju pagriezt zibspuldzi uz augšu vai sāniem, izmantojiet izkliedētu gaismu.taču ņemiet vērā, to ka, gaismai atstarojoties no krāsainas sienas vai griestiem, arī fotogrāfijai būs attiecīgais tonis un apstrādājot fotogrāfijas, tas būs jānoņem.Ja griesti ir balti, tad nebūs nekādu problēmu.

9.Darbs ar jauno pāri
Ja redzat  jauno pāri pirmo reizi, tad sākumā var būt nesaskaņa, cilvēki var kautrēties no fotogrāfa.Zāles tam ir kāds kompliments, joks.Tas palīdzēs atbrīvoties jaunajam pārim un sanāks labākas, dzīvākas fotogrāfijas.Bieži problēmas ir ar līgavaini, jo vīriešu nav pieraduši fotografēties, nezina kur likt rokas, kā pozēt.Arī šajā situācijā palīdz smaids, kāds joks vai anekdote.palīdz arī ciparu tehnoloģijas.Parādiet jaunajiem kādu fotogrāfiju, lai viņi redz, ka ir laba bilde un viņi labi uz tās izskatās.Tas arī palīdz cilvēkiem atbrīvoties.

10.fotografēšanas leņķis
Par fotogrāfu kurš fotografē visu laiku ar kameru pie acs saka, ka tas fotografē tāpat kā staigā.Izmantojiet arī citus rakursus, tas atsvaidzinās visas fotogrāfijas.Nolieciet kameru uz zemes, vai ceļgalu līmenī, paceliet uz augšu izstieptās rokās.netradicionāli rakursi ir ļoti interesanti.

11.Pārsteigumi
Kāzās var būt dažādi neparedzēti notikumi un pārsteigumi.tos var sagādāt cilvēku uztraukums un kāzu viesi var sagādāt pārsteigumu jaunajiem.Jums ir jāredz sev viss apkārt, jājūt ar trešo aci visu kas notiek. Kāzu fotogrāfam ir jāparedz visas šīs situācijas un jāpaspēj nofotografēt.

12.Mīliet cilvēkus
Lai fotografētu kāzas jums ir jāmīl sevi un jāmīl citus cilvēkus, tad jūs dabūsiet mīlestību arī no citiem cilvēkiem.Smaidiet visu laiku, esiet jautrs, tas palīdzēs atbrīvoties tiem cilvēkiem, kurus jūs fotografējiet.
un mīliet kāzu fotogrāfiju, jo tā sniedz prieku, baudījumu un atmiņas par brīnišķīgo kāzu dienu.
Fotografējot kāzas es gūstu baudu, kad izdodas ļoti laba fotogrāfija.Tā ir ļoti satraucoša sajūta un sniedz gandarījumu.
p.s. un ja jūs vēlaties fotografēt kāzas tikai naudas dēļ un nemīlēt šo fotogrāfijas novirzienu, tad labāk fotografējiet to kas jums patīk!


 

Kontakti


  • Tel: +371 26469420
  • Email: info.aijaphoto@gmail.com
  • Website: www.ajstudio.lv
Top.LV